Семінарські заняття з історії Нового часу (ХVI - ХVIII cт.): навчально-методичний посібник
Abstract
Нова історія – це частина всесвітньої історії, пов’язана із сучасністю. Головне призначення вивчення Нової історії полягає у пізнанні студентами історичного досвіду людства, у формуванні на цьому ґрунті їх історичної та політичної культури, без якої неможлива їх активна участь у виконанні завдань гуманістичного та демократичного розвитку сучасного суспільства. Саме тому Нова історія є одним із провідних навчальних курсів професійної підготовки бакалаврів історичних факультетів і важливим предметом сучасної гуманітарної освіти.
Мета запропонованого посібника – надати допомогу бакалаврам-історикам упродовж самостійного вивчення питань семінарських занять з історії країн Європи та Північної Америки у Новий час (ХVI–ХVIII ст.).
Тематика семінарських занять визначена навчальною програмою (силабусом) і відображає матеріали лекційного курсу з Нової історії (перший період). Вони стосуються актуальних проблем, які й донині викликають жваву наукову і суспільну полеміку. Події та явища, які розглядаються на семінарських заняттях, у певний спосіб зумовили основні напрямки й особливості розвитку людства в сучасний період його історії.
Навчальний курс з історії країн Європи та Північної Америки у Новий час (ХVI–ХVIII ст.) є першою частиною відповідної нормативної дисципліни у процесі підготовки бакалаврів з всесвітньої історії та археології. Він має залікову форму контролю кінцевого рівня знань і складається з двох навчальних (змістових) модулів: Країни Західної Європи в добу Реформації і Доба Просвітництва та революцій.