СУЧАСНІ ІНСТРУМЕНТИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ВИКЛАДАННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Date
2021Author
Слухенська, Руслана
Kudelko, Zoya
Камінська, Олена
Тулюлюк, Катерина
Metadata
Show full item recordAbstract
Сьогодні дистанційне навчання представляє собою адекватну реакцію на глобалізаційний процес, постійно зростаючий обсяг знань тощо. Воно стало частиною структури інформаційного суспільства, базової сучасної економічної системи, заснованої на контролі та управлінні знаннями.
Сучасні інструменти дистанційного навчання дозволяють доповнити процес навчального процесу новими альтернативними можливостями: поєднання економічних вигод та гнучкість процесу навчання, широке використання електронних інформаційних ресурсів, значне розширення традиційних форм навчання та підвищення їх ефективності.
Мета статті: розглянути основні інструменти дистанційного електронного навчання під час викладання іноземної мови. Застосування телекомунікаційних технологій, що володіють багатофункціональністю, оперативністю, ефективністю та наповнюваністю, дозволяють створити єдиний комунікативний освітній простів для студентів та покликані вирішувати важливі завдання з організації безперервного процесу навчання іноземної мови. У цьому контексті викладач виступає не лише у своїй звичайній ролі, але і в ролі модератора, який керує індивідуальною траєкторією кожного окремого студента, організовує його мовленнєву діяльність і робить її в нульовому руслі відповідно до його вмінь, навичок, потреб та можливостей.
Вияснено, що в організації зазначеного процесу навчання іноземної мови може активно застосовувати дистанційне технології мережевого спілкування в блогах та форумах, вебінарах, скайп-конференціях, інтернет-ресурсах навчально-методичного змісту. Активне застосування всіх цих засобів дозволить кожному студенту бути гнучким, мобільним і в той час залишатися в рамках постійного курсу та органічно входити в загальну роботу.
Таким чином, позитивний досвід вивчення іноземної мови в режимі електронного навчання показує можливість інтеграції сучасних педагогічних та інформаційних технологій у контекст дистанційної освіти з метою активізації навчального продукту. Застосування сучасних інструментів дистанційного навчання успішно сприяє формуванню інноваційної компетенції студентів та розвитку відкритої мультикультурної освітньої площини.