Сучасні тенденції забезпечення конкурентоспроможності країн в глобальній економіці
Переглянути
Дата
2021Автор
Marchenko, Tetyana
Okhota, Vitali
Metadata
Показати повний опис матеріалуКороткий опис(реферат)
Сучасний розвиток світової економіки і особливо процеси глобалізації світового господарства, що посилюють взаємозалежність економік, формування глобальних товарних і фінансових ринків призвели до посилення інтересу до проблеми підвищення конкурентоспроможності країн, що включені в ці процеси. Питання конкурентоспроможності на рівні економіки за ступенем актуальності виходять на перші місця серед питань національної значущості, оскільки тісно пов’язані з досягненням динамічного економічного розвитку країни і підвищенням рівня життя її населення.
Методи. Теоретичною і методологічною основою дослідження стали фундаментальні положення економічної науки, праці вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів з питань вивчення конкурентоспроможності країн у глобальній економіці. Використані матеріали публікацій в періодичних виданнях, монографій з досліджуваної проблеми.
Результати. У статті розглянуто основні теоретичні підходи до визначення конкурентоспроможності країн у глобальній економіці. Висвітлено основні функції держави у зміцненні позицій конкурентоспроможності країн за умов посилення процесів глобалізації. Проведено позиціювання України у рейтингу країн світу за рівнем глобалізації та вироблено пропозиції щодо підвищення її конкурентоспроможності у глобальній економіці.
Перспективи. Аналіз позицій конкурентоспроможності країн у глобальній економіці надає можливість поглиблення теоретико-методичних засад та розробки практичних рекомендацій щодо підвищення позицій конкурентоспроможності України, що формує перспективи подальших наукових досліджень.