ВИКОРИСТАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА УРОКАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ
Abstract
Людині з самого свого народження притаманно прагнути до всього прекрасного. Ми милуємося мальовничими пейзажами, затамовуємо подих, коли споглядаємо витвори мистецтва, нам подобається прикрашати свої будинки. Всім людям на землі відоме почуття прекрасного. Людям властиво віднаходити, створювати та зберігати красу.
Одразу після народження дитина починає вивчати навколишній світ. Але перше своє знайомство із мистецькими витворами відбувається на уроках мистецтва. Саме на уроках мистецтва вчитель допомагає дитині цілісно сприймати навколишній світ.
На даний момент освіта в Україні переживає новий етап становлення. Повністю змінюються концептуальні засади, відбувається модернізація освіти, змінюється роль вчителя на уроці, замість «знаннєвого» підходу з’являється новий, зосереджений на особистісному підході. Тепер у центрі вивчення предмету не нагромадження знань у великих обсягах, а виховування гармонічно розвиненої особистості, розвиток творчої, неповторної, індивідуальної особистості, яка здатна самостійно вирішувати життєві проблеми та вміти знаходити вихід із складних життєвих шляхів.
Комп’ютерні технології на даний час посіли високий щабель в сучасному світі, визначають розвиток суспільства, економіки, творчості. Та й взагалі на даний момент жодна людина вже не уявляє свого життя без використання комп’ютерних технологій, використовуючи які ми можемо виконувати надскладні математичні операції, зв’язуватися з рідними, які знаходяться в найвіддаленіших кутках світу, на багатьох робочих місцях комп’ютер став невід’ємних атрибутом.
Інноваційні зміни в галузі освіти мають на меті сформувати особистість, яка здатна до науково-технічної діяльності.
Саме тому у формуванні сучасної освіти важливу роль складає не тільки формування певного багажу знань в учнів, а й формування низки компетентностей, які допоможуть ці знання застосовувати на практиці. Діти, навчаючись в школі повинні набути не тільки певного багажу знань, а й повинні пізнавати цей світ, розуміти перш за все те, що відбувається у світі, вміти реагувати на зміни в навколишньому світі, мати розуміння про те, як певні наші дії можуть змінювати цей світ і при цьому робити все можливе для того, щоб нашими діями змінювати його лише на краще.
Саме під час формування нової школи на перший план виступає розвиток індивідуальної, творчої особистості. А для того, щоб розвинути і виховати творчу особистість вчитель і сам повинен бути творчо розвинутим, вміти підібрати методи навчання.
При проведення уроків образотворчого мистецтва у початковій школі велику роль відіграють сучасні інформаційно-комунікаційні технічні засоби. Доцільність використання новітніх технологічних засобів у школі повинно бути детально вивченим, психологічно обґрунтованим. Адже використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках часто зазнає певних невдач. Для того, щоб гарно провести урок, зацікавити учнів і раціонально використати технічні засоби, вчитель повинен розуміти, які саме технології та в якому дозуванні на кожному уроці він може застосовувати.