• українська
    • English
  • English 
    • українська
    • English
  • Login
View Item 
  •   ARCher Home
  • Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи
  • Кваліфікаційні роботи студентів
  • Магістерські роботи
  • View Item
  •   ARCher Home
  • Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи
  • Кваліфікаційні роботи студентів
  • Магістерські роботи
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Феномен “вивченої безпорадності” в умовах війни

Thumbnail
View/Open
На даний момент проблема феномену вивченої безпорадності є надзвичайно актуальною. Оскільки у зв’язку із сьогоднішніми подіями більшість осіб втратили почуття контролю над власним життям. Вони відчувають внутрішню безпорадність, не знають як їм діяти надалі і взагалі як жити. Передумовами щодо формування такого стану є певна втрата свободи, втрата контролю над власним життям, тривалий стрес, постійне почуття тривоги, зневіра у власних діях та у собі, стан пригніченості. Перебуваючи в стані безпорадності особистість вважає, що не має сенсу взагалі щось робити, через відсутність впевненості у завтрашньому дні. Тим самим особа своєю пасивністю та негативними думками може собі зашкодити. В умовах війни, життя багатьох осіб кардинально змінилося, зруйнувалися повсякденні алгоритми, розхиталося відчуття контролю над власним життям і подіями довкола. Через стрімку мінливість та непідвладність ситуації, наш мозок може перейти в режим пасивності. Що може викликати найбільшу небезпеку, а саме чим менша протидія онімінню, тим швидша втрата контролю над ситуацією. Важливо розуміти те, що вивчена безпорадність в умовах війни, може не тільки наражати нас на небезпеку, але й може виступати як інструмент психологічного впливу. Дія безпорадності буде збільшуватися в залежності від того, скільки часу людина перебуває в ситуації війни. Взагалі почуття безпорадності підтримується двома помилковими ідеями. Перша ідея про те, що ми ставимо перед собою глобальні цілі, які є недосяжними. Друга ідея по те, що ми знецінюємо ті дрібні кроки, які ми здатні зробити. Тобто особистість живе з думкою, що все неможливо, тому не має сенсу взагалі що-небудь починати. Вивчена безпорадність проявляється тим, що блокує у людини можливість впливати на ситуацію, викликає почуття депресії та апатії. Особистість оцінює будь-яке проявлення ініціативи, як безглуздість, кожна активність є 3 безперспективною. Появі та закріпленню феномену «вивченої безпорадності» сприяють негативні ситуації, які мають неконтрольований характер. Складні життєві події приймаються, як неминучість, доля, яку не можливо змінити та контролювати. (433.7Kb)
Date
2022
Author
Городиська, Сніжана Богданівна
Metadata
Show full item record
Abstract
На даний момент проблема феномену вивченої безпорадності є надзвичайно актуальною. Оскільки у зв’язку із сьогоднішніми подіями більшість осіб втратили почуття контролю над власним життям. Вони відчувають внутрішню безпорадність, не знають як їм діяти надалі і взагалі як жити. Передумовами щодо формування такого стану є певна втрата свободи, втрата контролю над власним життям, тривалий стрес, постійне почуття тривоги, зневіра у власних діях та у собі, стан пригніченості. Перебуваючи в стані безпорадності особистість вважає, що не має сенсу взагалі щось робити, через відсутність впевненості у завтрашньому дні. Тим самим особа своєю пасивністю та негативними думками може собі зашкодити. В умовах війни, життя багатьох осіб кардинально змінилося, зруйнувалися повсякденні алгоритми, розхиталося відчуття контролю над власним життям і подіями довкола. Через стрімку мінливість та непідвладність ситуації, наш мозок може перейти в режим пасивності. Що може викликати найбільшу небезпеку, а саме чим менша протидія онімінню, тим швидша втрата контролю над ситуацією. Важливо розуміти те, що вивчена безпорадність в умовах війни, може не тільки наражати нас на небезпеку, але й може виступати як інструмент психологічного впливу. Дія безпорадності буде збільшуватися в залежності від того, скільки часу людина перебуває в ситуації війни. Взагалі почуття безпорадності підтримується двома помилковими ідеями. Перша ідея про те, що ми ставимо перед собою глобальні цілі, які є недосяжними. Друга ідея по те, що ми знецінюємо ті дрібні кроки, які ми здатні зробити. Тобто особистість живе з думкою, що все неможливо, тому не має сенсу взагалі що-небудь починати. Вивчена безпорадність проявляється тим, що блокує у людини можливість впливати на ситуацію, викликає почуття депресії та апатії. Особистість оцінює будь-яке проявлення ініціативи, як безглуздість, кожна активність є 3 безперспективною. Появі та закріпленню феномену «вивченої безпорадності» сприяють негативні ситуації, які мають неконтрольований характер. Складні життєві події приймаються, як неминучість, доля, яку не можливо змінити та контролювати.
URI
https://archer.chnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/6591
Collections
  • Магістерські роботи

ARCher software copyright © 2021  ChNU
Contact Us | Send Feedback
Theme by 
Atmire NV
 

 

Browse

All of ARCherCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjects

My Account

LoginRegister

ARCher software copyright © 2021  ChNU
Contact Us | Send Feedback
Theme by 
Atmire NV