• українська
    • English
  • English 
    • українська
    • English
  • Login
View Item 
  •   ARCher Home
  • Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи
  • Кваліфікаційні роботи студентів
  • Магістерські роботи
  • View Item
  •   ARCher Home
  • Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи
  • Кваліфікаційні роботи студентів
  • Магістерські роботи
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Прояви синдрому емоційного вигорання та рівень травматизації волонтерів під час війни

Thumbnail
View/Open
Актуальність даної роботи пов’язана насамперед з тим, що на момент написання цієї роботи в Україні триває повномасштабна війна через військове вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022 року. На прикладі України (Куницький, 2022) бачимо, що волонтерство у воєнний час є особливим сегментом тилового забезпечення не лише збройних сил країни, а й громадянського, економічного та гуманітарного забезпечення. Волонтери буквально рятують життя, і їхня робота є цінним передовим ресурсом, але водночас і одним із найбільш стресових. Хоча волонтерство в Україні набирає обертів після Революції Гідності, що підтверджено дослідженням GfK в Україні, проведеним на замовлення ООН у 2014 році (кількість українців, які колись були волонтерами, коливається від 6 до 23%). Це також означає, що велика кількість українців займається добровільною, некомерційною, неоплачуваною діяльністю, яка мотивується передусім власними переконаннями та має суспільно корисну, а не особисту орієнтацію. Ця діяльність має найвищий ризик вигорання порівняно з іншими професіями. У воєнний час, окрім психологічного випробування волонтерства, додається фізичне та емоційне навантаження, постійні загрози життю та ймовірність емоційного вигорання. Одним із основних симптомів вигорання є сильне виснаження та відчуття неефективної та марної роботи з підвищеним рівнем травми (Maslach, 1993), що може призвести до небажання волонтерів продовжувати свою діяльність, що відіграє важливу роль у воєнний час. Огляд досліджень Awa, Plaumann і Walter (2010) показав, що 80% програм втручання з вигорання спрямовані на зменшення вигорання, і що програми, зосереджені на самій людині, були менш ефективними в короткостроковій перспективі (6 місяців або менше). Це свідчить про те, що такі програми є корисними та можуть бути вдосконалені. Дослідження емоційного вигорання волонтерів має соціальне та наукове значення, що обумовило вибір теми дослідження «Прояви синдрому емоційного вигорання та рівень травматизації в волонтерів під час війни» (2.463Mb)
Date
2022
Author
Дубчак, Ольга Василівна
Metadata
Show full item record
Abstract
Актуальність даної роботи пов’язана насамперед з тим, що на момент написання цієї роботи в Україні триває повномасштабна війна через військове вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022 року. На прикладі України (Куницький, 2022) бачимо, що волонтерство у воєнний час є особливим сегментом тилового забезпечення не лише збройних сил країни, а й громадянського, економічного та гуманітарного забезпечення. Волонтери буквально рятують життя, і їхня робота є цінним передовим ресурсом, але водночас і одним із найбільш стресових. Хоча волонтерство в Україні набирає обертів після Революції Гідності, що підтверджено дослідженням GfK в Україні, проведеним на замовлення ООН у 2014 році (кількість українців, які колись були волонтерами, коливається від 6 до 23%). Це також означає, що велика кількість українців займається добровільною, некомерційною, неоплачуваною діяльністю, яка мотивується передусім власними переконаннями та має суспільно корисну, а не особисту орієнтацію. Ця діяльність має найвищий ризик вигорання порівняно з іншими професіями. У воєнний час, окрім психологічного випробування волонтерства, додається фізичне та емоційне навантаження, постійні загрози життю та ймовірність емоційного вигорання. Одним із основних симптомів вигорання є сильне виснаження та відчуття неефективної та марної роботи з підвищеним рівнем травми (Maslach, 1993), що може призвести до небажання волонтерів продовжувати свою діяльність, що відіграє важливу роль у воєнний час. Огляд досліджень Awa, Plaumann і Walter (2010) показав, що 80% програм втручання з вигорання спрямовані на зменшення вигорання, і що програми, зосереджені на самій людині, були менш ефективними в короткостроковій перспективі (6 місяців або менше). Це свідчить про те, що такі програми є корисними та можуть бути вдосконалені. Дослідження емоційного вигорання волонтерів має соціальне та наукове значення, що обумовило вибір теми дослідження «Прояви синдрому емоційного вигорання та рівень травматизації в волонтерів під час війни»
URI
https://archer.chnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/6592
Collections
  • Магістерські роботи

ARCher software copyright © 2021  ChNU
Contact Us | Send Feedback
Theme by 
Atmire NV
 

 

Browse

All of ARCherCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjects

My Account

LoginRegister

ARCher software copyright © 2021  ChNU
Contact Us | Send Feedback
Theme by 
Atmire NV